רוצים להזמין אבל מפחדים מהמכס? כך תתחמקו ממנו – ובחינם!

אנחנו ממליצים לכם על מגון עצום של מוצרים מדהימים במחירים טובים להזמנה דרך האינטרנט, אבל עדיין לא התעכבנו על אחת הבעיות הגדולות שבאות יחד איתן – המכס. לעתים, המחיר הזול שאנחנו משיגים על מוצר מסוים לא שווה כלום אם אנחנו צריכים לשלם על המשלוח שלו מע"מ, מכס, מס קניה ומסים נוספים שעלולים להרוס את כל ההנחה שהשגנו… אבל אל דאגה. יש לנו דרך בעזרתה תוכלו להתחמק מתשלום המסים, ועדיין להרוויח את הנוחות, המחיר והמגוון של הזמנה דרך האינטרנט.
קודם כל – מה זה בעצם "מכס"?
לפני שנגיע ל"תכלס", טוב להבין מה זה בעצם מכס ולמה אנחנו משלמים אותו. "מכס" זה שם מקובל למסי ייבוא, אבל למעשה הוא מורכב מכמה דברים – המכס עצמו, וכן מסים אחרים כמו מע"מ ומס קניה. ההגדרות הבאות יעזרו לכם להבין קצת יותר טוב על מה אנחנו מדברים:
מכס
המכס מטרתו לנסות לגרום לנו לייבא קצת פחות, ולצרוך יותר מוצרים מתוצרת מקומית. אנחנו לא צריכים לשלם מכס על כל מוצר שאנחנו רוכשים, אלא רק על רכישות גדולות – כאלו שעולות על 500 דולר. בנוסף, גם קטגוריית המוצר משפיעה על גובה המכס.
מע"מ
מס שנתקל בו יותר מהמכס הוא המע"מ. מע"מ מוטל על כל רכישה מהאינטרנט בגובה של למעלה מ-75$, וזה כבר משהו שרובינו עוברים. אם המוצר שרכשתם נתפס במכס, תאלצו להיפרד מסכום של 17% מגובה ההזמנה – גובה המע"מ על עסקאות בארץ.
מס קניה
מס קניה הוא מס מיוחד, שמוטל על מוצרים מקטגוריות ספציפיות. בין היתר הוא מוטל על חלקי רכב, אלכוהול, טבק, מוצרי פרווה ועוד. גובה המס משתנה ממוצר למוצר, אך נע בין 17-35%. בעבר, גם טלפונים סלולרים נכללו במס זה – אך כבר לא.
דמי עמילות ושחרור
מישהו עובד על גביית כל המסים האלו, והמישהו הזה צריך לקבל כסף על עבודתו. זה מה שנקרא פעולת השחרור במכס, והיא כרוכה בתשלום שיכול לנוע מ-60 שקלים ועד 300. לעתים תאלצו לשלם גם אגרת רשומון, האגרה באמצעותה משחררים מהמכס.
כך תתחמקו מהמכס – בחינם!
הדרך המוכרת להתחמק מהמכס היא לרכוש מגן מכס. אתם רוכשים מוצר, משלמים אקסטרה על מגן, ובמידה והמוצר נתפס במכס אתם משלמים את המס ומקבלים החזר מלא מהחברה דרכה רכשתם את מגן המכס. הבאסה? צריך לשלם על מגן המכס עצמו, ואף אחד לא רוצה לשלם יותר ממה שהוא צריך!
התשובה? זיפי. זיפי הוא אתר רכישות ישראלי, שמנגיש את הרכישה באתרים הפופולרים ביותר, כמו איביי, אמזון ואלי אקספרס. רכישה דרך זיפי מבטיחה מגן מכס מובנה ובחינם על כל קניה, כך שאין צורך להוסיף תשלום! כן – כל רכישה דרך זיפי מזכה אתכם במגן מכס מובנה, כך שאין מה לדאוג גם אם רכשתם בסכום גדול. עוד יתרונות? זיפי הוא אתר כחול-לבן, ומשלב הגנת צרכן, שירות לקוחות זמין ובעברית, רכישה בטוחה והרבה הטבות אחרות. קניה נעימה!